Uczniowie w roli nauczycieli - Warsztaty chemiczne

18-12-2023

W zimowe poniedziałkowe popołudnie 18 grudnia, część uczniów z klasy 8a pod opieką wychowawczyni przeprowadziła zajęcia chemiczne dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gdyni. Gdy  większość uczniów cieszyła się już długo wyczekiwanym końcem zajęć dydaktycznych, ósmoklasiści robili co w ich mocy, aby pokaz chemicznych eksperymentów przyniósł frajdę uczestnikom zajęć. Nie zabrakło ognia na ławce, czyli spalania mieszaniny propanu i butanu, cieczy nienewtonowskiej czy doświadczeń z wykorzystaniem wskaźnika kwasowo-zasadowego. Uczestnikom zajęć eksperymenty bardzo się podobało, a i dla naszych uczniów była to lekcja, nie tylko chemii, ale również empatii, wrażliwości i uważności na drugą osobę.