Nowy Świat

Basen

Basen

W naszej szkole znajduje się duży basen dla uczniów


Został on zaprojektowany z myślą o naszych milusińskich i wykonany przez firmę posiadającą wieloletnie doświadczenie w konstrukcji basenów publicznych. Zarówno projekt, jak i gotowy basen zostały zaakceptowane przez rzeczoznawców Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. 


Udostępniamy basen rodzicom I opiekunom naszych dzieci jak i rodzicom spoza HKO w godzinach popołudniowych


Pozytywny wpływ wody na rozwój dziecka jest udowodniony naukowo. Woda w temperaturze 29-30 stopni Celsjusza wpływa rozluźniająco na dzieci, jednocześnie ćwiczenia w warunkach odciążenia pozwalają na wykonywanie skomplikowanych ewolucji doskonalących reakcje równoważne u dzieci.

Zazwyczaj dzieci zaczynają samodzielne pływanie w rękawkach na grzbiecie, później przewracają się na brzuch a następnie osiągają pozycję pionową w wodzie, w której to pływają na zasadzie biegania.
Dzięki wykorzystaniu zabawek i wielu kolorowych pomocy zajęcia w wodzie są ciekawą, zachęcającą i zdrową formą spędzania czasu. Zabawy w wodzie to coś, co dzieci lubią najbardziej, sprawdzają swoje możliwości ruchowe, chwytają zabawki, rzucają piłeczkami, chlapią się wodą, uczą się wykorzystywać sprzęty takie jak na przykład rękawki czy deseczki do pływania. Ciekawość dziecka i chęć poznawania świata jest uzależniona od jego możliwości ruchowych.

Dzięki środowisku wodnemu, które daje dziecku większą swobodę ruchu, poznawanie otoczenia staje się łatwiejsze, może też mieć charakter bardziej samodzielny. Dziecko poznaje siebie (swoje możliwości), ponadto poprzez przebywanie w grupie rówieśników rozwijają się zdolności socjalne dzieci, a także rozwija ich osobowość. Prawdą jest równie, to, że instruktorzy i opiekunowie razem z dziećmi stanowią wyjątkowy duet, potrafią uczyć się razem przez zabawę. Mali pływacy poza tym integrują się z innymi dziećmi, biorą udział w zajęciach grupowych, przez co nawiązują więzi z innymi uczestnikami. Generalnie dzieci dobrze się rozwijają nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Mają również lepszą odporność na infekcje.


Pływanie dla dzieci przestaje być tylko modą a staje się codzienną aktywną formą spędzania wolnego czasu przez rodziców razem z dziećmi.

Obecnie rodzice są bardziej świadomi i posiadają szerszą wiedzę na temat pozytywnego wpływu ćwiczeń w wodzie na rozwój dziecka. Wielu lekarzy, w szczególności neurolodzy, zalecają dzieciom zajęcia na pływalni, gdyż ich celem jest między innymi wyrównanie napięcia mięśniowego i wzmocnienie wybranych partii mięśniowych. Woda powoduje również, że dziecko czuje się swobodniej niż na lądzie i może się w niej samodzielnie poruszać nie umiejąc nawet chodzić.

Kolorowe otoczenie pływalni wpływa stymulująco na naturalną ciekawość dziecka i chęć poznania nieznanych zakątków basenu oraz znajdujących się tam zabawek stymulujących ciekawość oraz poprawiających koordynację i sprawność ruchową.

Podczas zajęć konieczna jest obecność instruktora I opiekunki dająca małym pływakom poczucie bezpieczeństwa.


Rodzice mogą zostać (w pierwszej kolejności) poinformowani przez wykwalifikowanych instruktorów, w jaki sposób bezpiecznie uczymy dziecko oraz jak przygotować maleństwo do zajęć. Happy Kids oferuje także zajęcia dodatkowe dla rodziców z dziećmi, gdzie basen jest do wyłącznej dyspozycji rodziców / opiekunów i dzieci z udziałem lub bez udziału instruktora.


BASEN NOWY ŚWIAT OFERUJE W RAMACH ZAJĘĆ DODATKOWYCH:

  • zajęcia indywidualne z trenerem;
  • zajęcia grupowe 2 osobowe; 3 - 4 osobowe; 5 - 6 osobowe;
  • gimnastyka korekcyjna i usprawniająca;
  • aqua aerobik


DLA DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ ZNIŻKA

RODZICU PAMIĘTAJ - LEPIEJ PRZECIWDZIAŁAĆ NIŻ LECZYĆ.
WSZCZEP W SWOIM DZIECKU POZYTYWNE WZORCE PRZYJEMNEGO I ZDROWEGO SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU

Jeżeli Państwa dziecko ma wadę postawy, to nasze zajęcia są doskonałym uzupełnieniem zajęć korekcyjnych na lądzie. Rodzicu, wady postawy nie należy lekceważyć, a zbyt późna wizyta u specjalisty może zakończyć się nawet operacją. Na naszych zajęciach ćwiczenia są dobrane odpowiednio do danej wady postawy, grupy są integracyjne.


HIGIENA

AKTUALNE BADANIA JAKOŚCI WODY ORAZ MIKROBIOLOGIA
BASEN MAŁY - Przedszkole i Szkoła, Oriona 1
BASEN DUŻY - Szkoła Podstawowa, Nowy Świat 7a
[aktualne karty badań wywieszone są na tablicach ogłoszeń przy wejściu na baseny]
 

NASZ BASEN ZOSTAŁ WYKONANY Z MYŚLĄ O KOMFORCIE I BEZPIECZEŃSTWIE PAŃSTWA DZIECI.
 

Wszystkie materiały i urządzenia basenowe, w tym urządzenia uzdatniające wodę, posiadają wymagane w Polsce odpowiednie dopuszczenia i atesty, w tym Państwowego Zakładu Higieny. Stosowana technologia uzdatniania wody zapewnia jakość wody basenowej zgodną z rozporządzeniem MZiOS z dn. 4 maja 1990 roku /Dz.U.Nr 35, poz 205/ oraz niemiecką normą DIN 19463. Zastosowane na naszym basenie urządzenia gwarantują pełne bezpieczeństwo Państwa pociech jak i wszystkich dorosłych.Nasze baseny posiadają akceptację techniczno - budowlaną rzeczoznawcy Państwowej Inspekcji Sanitarnej dla obiektów publicznych.

BASEN SZKOLNY

Cały obiekt basenowy o powierzchni ponad 200 m/kw w tym basen 100 m/kw został przeznaczony na potrzeby dzieci w wieku szkolnym i dorosłych. Spełniamy wszystkie wymogi zgodne z przepisami prawa w Polsce oraz wszelkie normy UE.Basen typu przelewowego [lustro wody na poziomie posadzki] z pełnym komputerowo sterowanym procesem uzdatniania, oczyszczania i kontroli mikrobiologicznej wody. Dwie niezależne szatnie z prysznicami i zapleczem sanitarnym. Ogrzewana podłoga na basenie. Pełny system klimatyzacyjno - wentylacyjny z kontrolą wilgotności powietrza i odzyskiem energii cieplnej. System nagłośnieniowy pozwalający na uprzyjemnienie pobytu na basenie. Recepcja basenowa gdzie istnieje możliwość wypożyczenia ręczników i sprzętu pływackiego. oraz wiele innych atrakcji o które można zapytać w recepcji.